Headerbild_Holz_Farbe

FARBY DO DREWNA MOCOPINUS.

Zapewnij drewnu właściwą ochronę.

Najwyższej jakości farby do drewna Mocopinus są wykorzystywane w fabrycznym, wysoce zaawansowanym technologicznie procesie fabrycznego malowania drewna. Oprócz tego farby Mocopinus można stosować do ręcznego, samodzielnego malowania drewna surowego lub do poprawek pomontażowych desek fabrycznie malowanych. Bazą farb Mocopinus jest woda. Farby są elastyczne i 0pozostawiają otwarte pory, pozwalające drewnu na oddychanie. Produkty są dostępne w opakowaniach 0,75 i 2,5 l, a na zamówienie również w opakowaniach 25 kg.

Farby Mocopinus to zawsze właściwie dobrany produkt do konkretnego rodzaju zastosowania. Mocopinus jest specjalistą w zakresie technologii zabezpieczenia drewna elewacyjnego, ale nie tylko – w ofercie są również oleje do desek tarasowych oraz farby do mebli i boazerii wewnętrznych. Obok szerokiej palety kolorów standardowych możliwe jest wykonanie kolorów specjalnych, dobieranych wg. indywidualnych preferencji Klienta (dla ilości powyżej 25 kg możemy przygotować dowolny kolor wg. palety RAL).

farby na zewnątrz mocopinus
Bazujące na wodzie farby i lazury do drewna. Najwyższej jakości profesjonalne produkty do zastosowania zewnętrznego.
farby do wewnątrz mocopinus

Bazujące na wodzie farby i lazury do drewna. Najwyższej jakości profesjonalne produkty do zastosowania wewnętrznego.

więcej…

oleje do tarasów mocopinus

Oleje do drewna. Najwyższej jakości profesjonalne produkty do tarasów i mebli ogrodowych.

więcej…

Fabryczne malowanie drewna.

Technologia fabrycznego malowania drewna MOCOPINUS jest wynikiem intensywnych prac badawczo-naukowych oraz bogatego, wieloletniego doświadczenia firmy. Nasze technologie chronią piękno drewna, jego naturalność oraz funkcjonalność przez długie lata.

Mocopinus posiada własne, wysoce wyspecjalizowane laboratorium, w którym rozwijane są systemy farb do drewna. Tutaj powstają receptury, które idealnie nadają się do uszlachetniania drewna oraz do jego trwałej ochrony przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Przy opracowywaniu farb do drewna, w szczególności do drewna elewacyjnego, bezpośrednio narażonego na warunki atmosferyczne decydującą rolę odgrywa wieloletnie doświadczenie Mocopinus w produkcji i obróbce samego drewna.

Elastyczne, pozostawiające otwarte pory i bazujące na wodzie farby do drewna są w pełni przyjazne środowisku naturalnemu i zapewniają drewnu możliwość oddychania – naturalnego regulowania jego wilgotności, dzięki czemu drewno może na długo zachować swoje właściwości. Dzięki zastosowaniu perfekcyjnej, przemysłowej metody nakładania farby na drewno proces ten przebiega precyzyjnie, efektywnie i bez strat. Wynikiem tego są perfekcyjnie pomalowane deski, których produkcja i malowanie odbywa się w warunkach szczególnie przyjaznych dla środowiska naturalnego. Deski pomalowane fabrycznie już po dostawie na budowę są gotowe do montażu. Drewno pomalowane na kolory kryjące lub transparentne oferuje bogactwo możliwości zastosowania w architekturze.

Mocopinus oferuje deski elewacyjne fabrycznie zabezpieczone do stanu nierozprzestrzeniającego ognia NRO (B-s2, d wg. EN 13501-1 Euroklasa) oraz pokryte warstwą dekoracyjną i chroniącą drewno przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Deski po dostawie na budowę są gotowe do montażu.

die-farbe-fuers-holz

Indywidualny dobór kolorów.

Obok szerokiej palety kolorów standardowych w MOCOPINUS istnieje możliwość zamówienia farby w kolorze specjalnym, dobieranym indywidualnie wg. życzenia Klienta. Dla jednorazowego zamówienia w ilości > 25 kg chętnie wyprodukujemy farbę w dowolnym kolorze wg. palety RAL.
farbton-auf-wunsch

CZŁOWIEK & ŚRODOWISKO.

Zrównoważony rozwój oraz ekologiczna odpowiedzialność stoją w MOCOPINUS zawsze na pierwszym planie. Dowodem tego są liczne certyfikaty, które posiadamy.
MENSCH & UMWELT