Headerbild_Fassade_3

DREWNO IMPREGNOWANE NRO

MOCOPINUS jest producentem drewna poddanego fabrycznej impregnacji ciśnieniowej do stanu NRO, zgodnie z obowiązującymi przepisami (b-s2, d0).

Deska elewacyjna MOCOPINUS impregnowana przeciwogniowo jest produktem gotowym do montażu po dostawie na budowę. Drewno NRO (nierozprzestrzeniające ognia ) jest poddane fabrycznej impregnacji ciśnieniowej, a następnie jest zabezpieczone trzema warstwami dekoracyjno-ochronnej farby do drewna w kolorach transparentnych lub kryjących wg. palety RAL.

LIGNUCOLOR24 deska fasadowa z NRO (klasa reakcji na ogień B-s2, d0 wg. EN 13501-1)
LIGNUCOLOR24 deska fasadowa z NRO (klasa reakcji na ogień B-s2, d0 wg. EN 13501-1)
Deski elewacyjne z powłoką LIGNUCOLOR24 są zabezpieczone ogniochronnym preparatem solnym na bazie związków fosforu, który został stworzony specjalnie do stosowania w komorach do impregnacji ciśnieniowej. Dzięki aplikacji w komorach próżniowych, w których środek ogniochronny pod wpływem wysokiego ciśnienia wnika głęboko w drewno, deski z powłoką LIGNUCOLOR24 można stosować w miejscach, w których wymagane są zwiększone parametry odporności ogniowej.

W przypadku oddziaływania na deskę elewacyjna ognia lub wysokiej temperatury impregnacja LIGNUCOLOR24 powoduje opóźnienie zapłonu substratu, wolniejsze rozprzestrzenianie się płomieni na powierzchni drewna, a także redukcje stopnia wyzwolenia energii. Przebieg pożaru deski z powłoką LIGNUCOLOR24 w porównaniu z deska niezabezpieczona jest znacznie spowolniony. Skład chemiczny powłoki LIGNUCOLOR24 jest neutralny dla zdrowia i środowiska naturalnego.

WOODCOLOR24 to seria kolorów transparentnych – pozostawiających widoczną strukturę drewna – np. bardzo popularny na rynku polskim kolor złoty dąb FP-3516. W przypadku kolorów transparentnych gorsza ochrona drewna przed promieniowaniem UV rekompensowana jest wyższymi walorami estetycznymi.

Klasa reakcji na ogień B-s2, d0 wg. EN 13501-1 (Euroklasa). Odpowiednik klasy NRO wg. zal. nr 3 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych (…) z dnia 12.04.2002 (Dz.U. Nr 75, poz. 690) z późniejszymi zmianami.