Apexline zaoblona deska tarasowa MOCOPINUS z modrzewia syberyjskiego

APEXLINE

Gładka deska tarasowa z modrzewia syberyjskiego, o specjalnie zaoblonej powierzchni, fabrycznie olejowana – po dostawie gotowa do montażu.

Apexline zaoblona deska tarasowa MOCOPINUS z modrzewia syberyjskiego

Specjalnie zaoblona powierzchnia deski tarasowej Apexline10 zapewnia drewnu optymalną ochronę przez wodą, która naturalnie spływa z drewna. To innowacyjne rozwiązanie jest nie tylko piękne, ale pozwala podczas montażu tarasu całkowicie zrezygnować z konieczności zachowania spadków. Zaoblony kształt deski tarasowej jest nie tylko bardzo dobrze przemyślanym rozwiązaniem konstrukcyjnym, ale jest także estetyczny i bardzo przyjemny dla stóp.

Gładka powierzchnia deski, bez ryflowań ułatwia utrzymanie deski w czystości oraz podkreśla naturalne piękno drewna.  Nakładane w fabryce oleje do drewna w 5 kolorach dają doskonałe parametry estetyczne. Trwałość i efekt estetyczny olejowania w fabryce jest większa, niż w warunkach budowlanych.

Apexline deska tarasowa zaoblona mocopinus modrzew syberyjski
Apexline deska tarasowa zaoblona mocopinus modrzew syberyjski

Olejowanie drewna w fabryce oszczędza pieniądze oraz czas montażu, także przez uniezależnienie od warunków pogodowych. Kolor H-3695 oraz H-3694 do złudzenia przypominają naturalny kolor modrzewia syberyjskiego, pozbawionego malowania. Kolor H-3904 pozwala uzyskać na modrzewiu syberyjskim efekt drewna egzotycznego (efekt jest zbliżony do drewna egzotycznego bangkirai). Kolor H-1221 jest najbardziej zbliżony do naturalnej patyny, która z upływem czasu pojawia się na modrzewiu syberyjskim, kiedy niczym go nie zabezpieczamy. W przypadku wyboru tarasu zaolejowanego kolorem H-1221 można uniknąć jakichkolwiek zabiegów pielęgnacyjnych przez cały okres używania deski tarasowej- najpierw kupujemy i montujemy deskę fabrycznie zaolejowaną na kolor H-1221, później na drewno nie nakładamy nowych warstw oleju, z czasem powłoka H-1221 zaczyna się naturalnie stopniowo zużywać i w to miejsce pojawia się naturalna patyna (naturalna patyna oraz kolor H-1221 z założenia są do siebie maksymalnie zbliżone kolorystycznie).

Do olejowania desek Apexline10 zastosowano ekologiczny, wodorozcieńczalny olej do drewna, który nie zawiera rozpuszczalników. Zaawansowany skład chemiczny oleju pozwolił ograniczyć do minimum zastosowanie takich składników jak fungicydy, kobalt, ołów czy oksym. Olej pozostawia w drewnie otwarte pory, pozwala mu oddychać i regulować wilgotność, co skutecznie rozwiązuje problem czarnych plam na modrzewiu syberyjskim. Olej w procesie fabrycznego olejowania Apexline10 wnika głęboko w drewno + tworzy dodatkową powłokę ochronno-dekoracyjną, nie rozwarstwia się od drewna, zapewnia doskonały efekty estetyczny i ochronny. Minimalizuje wchłanianie wody i brudu, jest łatwy w pielęgnacji. Olej w powłoce Apexline10 jest transparentny – pozostawia widoczne naturalne piękne usłojenie i strukturę modrzewia syberyjskiego.